ahoj

TETA BAŽANTOVÁ

Tetička Bažantová pamatuje dávné doby, kdy se místo televize hrálo doma dětem loutkové divadlo. Svá hvězdná léta má už za sebou, ale ráda na ty časy vzpomíná. Podaří se jí přesvědčit neteř Žanetku, aby převzala její loutkářské dovednosti?

Nekonečný pohádkový seriál pro děti od 3 do 100 let. Po každé pohádce bude následovat dílna pro děti i rodiče.

Scénař a Režie: Anna Duchaňová
Dramaturgie: Petr Pola
Hrají: Anna Duchaňová, Anežka Kubátová

Finančně podpořili: Hl. město Praha, statutární město Brno, Nadace Život umělce.O POSLEDNÍ PRINCEZNĚ MALINĚ
Tetička Tonička Bažantová slavnostně odhaluje rodinné loutkové divadlo. Žanetka pootočí zázračným kolečkem a objeví větvičku. Maliny se dohadujou, že není malých rolí. Kam se podělo všechno listí ze stromů? Pohádka O princezně Malině je trochu strašidelná, ale skončí dobře. Princezna Malina se vrátí na svůj keř a zlá baba Hliněna Kořena tam, kam patří.

Dílna: po představení si děti budou moct vyrobit Malinovou vílu, která jim bude doma zpívat a trochu uklízet.

NA NÁVŠTĚVĚ U KŘEČKŮ
Žanetka se těší na opravdický tábor. Žabka Chňapka se taky těší na opravdický tábor. Tetička Bažantová se těší, že si konečně odpočine. Ale všechno je nakonec jinak. Zlobacil plní své poslání a Hlenobaba Bacilka se raduje. Ale pozor, kdo se směje naposled...ten musí mít zelenou lahvičku!

Dílna: po představení si děti vyrobí malého bacila, kterého si budou moct ochočit, aby je už nikdy nezlobil.

JAK ŠLI JENÍČEK S MAŘENKOU NA BRAMBORY
Jako škrob se lepí strach, máme hlínu na patách...zpívají brambory a bojí se, že je nikdo nevyoře. Škodolibá Žížala Křížala se jim posmívá a předvádí hadí pohybové kreace. Podzimní depka padá nakonec i na tetičku Toničku a Žanetku. Ale všechno se změní, když se do celé věci vloží Krtek Vrtek. On totiž nic nevidí a vůbec mu nevadí, že Jeníčka a Mařenku nakonec hrajou dvě šišaté brambory.

Dílna: po představení bude dílna na téma není brambora jako brambora. Co se tam bude dít, to teprve uvidíte!

FOTO ZDE