<< zpět

POSÁDKA :

anicka

Anička Duchaňová
se narodila v Praze v Nuslích. Vystudovala gymnázium Josefa Škvoreckého zaměřené na literaturu a autorské psaní. V r. 2003 ukončila studium na DAMU obor herectví alternativního a loutkového divadla. Během studia hrála ve filmech Ze života pubescentky a Oběti a vrazi. Jako herečka a autorka působila v divadlech Studio Ypsilon, Minor, Archa, Palác Akropolis a Husa na provázku. Během studií byla členkou divadelního sdružení LOUTKY BEZ HRANIC, které pořádalo představení a výtvarné dílny pro děti ze školek, škol, dětských domovů a uprchlických táborů. Od roku 2003 se podílela na realizaci loutkových představení a dílen v zahraničí - Francie, Bosna a Herzegovina, Makedonie, Peru a Mexiko. Od roku 2005 do roku 2013 byla zpěvačkou a saxofonistkou v hud. skupině Jablkoň. V roce 2003 založila autorské divadlo ANIČKA A LETADÝLKO (www.letadylko.cz), které má na repertoáru představení pro děti i dospělé. Taktéž pořádá autorské večírky, tematické výstavy a spravuje autorské nakladatelství. Nyní Anička spolupracuje s Divadlem bratří Formanů, Studiem Švandova divadla a ČT. Věnuje se naplno svému autorskému divadlu Anička a letadýlko a plnění dalších pozemských i nadpozemských snů.

peta

Petr Pola
kdysi přicestoval do Prahy z až Třebíče. Věnoval se nejrůznějším studiím, až nakonec vystudoval dramaturgii na DAMU a doktorát z estetiky na Fildě. Má rád knížky, myšlenky, divadlo a Aničku. Napíše grant, rozchodí webovky, ostříhá na zahradě plot...prostě dokonalý muž. V Letadýlku má na starosti bezpečnostní pásy prvního pilota, dramaturgii a valnou hromadu. Občas vystupuje pod krycím jménem Milan.

anezka

Anežka Kubátová
jako Ofélie, Aglája, Veruna, Kitty, Varja, Andula, Žanekta i Janča. Na jevišti se proměňuje ve femme fatale, řádí, hysterčí, bruslí, pláče a vysílá nemravné signály. V osobním životě nosí kabátek, típe vajgly rukou a vlstnoručě je zahrabává. Venčí pejska Garyka, řídí auto, peče cukroví a stará se o babičku. Je to prima kámoška, ale pozor na ní. Všichni její borci byli, jsou a budou režiséři.

michal

Michal Ň Jablkoň
je zakladatel, zpěvák a kytarista slavné hudební skupiny Jablkoň. Napsal mnoho krásných básní, textů a učebnici volejbalu. Jeho účast v Letadýlku byla původně promyšleným marketingovým tahem, ale teď už je nepostradatelný. Hraje v představeních Chroust a Království a učí Aničku na růžovou kytaru. Má rád dobré i nedobré jídlo, vodku a cudné dívčinky. Nesnáší děti a divadlo.radecka

Jana Kozubková
nohama chodí po zemi, ale hlavu má tak vysoko v oblacích, že se bojí aby úplně neulítla. Je to děvče velkého rozletu, přes den se lehce pohupuje v bílé bárce na vlnách Vltavy, ale večer se v nejrůznějších divadlech navléká do kůže šelem a divočí. Ve volných chvílích vaří zdravá jídla, medituje a hraje na kameny. www.janakozubkova.commarta

Martinka Krátká
herečka, mimka a režisérka, chodící časovaná mina s úsměvem jako reklama na Coca Colu. Svoje tělo má dokonale pod kontrolou, ale srdce pořád honí někde po horách. Potkáte ji ve Švanďáku nebo tam, kde je dobrá zábava. A taky v Pičusovi. Se svými 158 centimetry j to veliká žena se širokým gestem. Inu zrodila se na bojovné půdě ve Slavkově u Brna.

radecka

Štěpánka Pencová
je Štěpánka. Kdybyste se báli malé návštěvnosti, pozvěte si Štěpánku s rodinou a nevejdou se do divadla. Zná se i s Luckou Bílou, nahlas se směje a umí lítat. Kromě toho že je výbornou herečkou, je i prvotřídní dohazovačkou a odbornicí na partnerské vztahy. Má muže Františka a pejska Davise. V Indii se k ní modlí a uctívají jako bůžka.radecka

Marie Jirásková
je náš nejkrásnější brněnský suvenýr. Skamarádily jsme se na život a na smrt v tajemných klenbách brněnské kavárny Falk. Krom toho je Marie scénografka, výtvarnice, pedagožka a své CV neměří na věty, ale na stránky A4. Když nepracuje, toulá se světem, domlouvá si schůzky a zase je ruší. Má Pavla, Matěje a Noemi.radecka

Radka Mizerová
je scénografka, lesní víla a teď hlavně maminka. Obouvá elfy a rozsvěcí skřítkům čepičky. Má za muže loupežníka a s ním dva cipísky...a teď už i jednu Manku. Bydlí v roubené chaloupce v Jičíně se zahradou Pod Koštofránkem. Vytvořila scénu k představením Příběh dědka Všudefouse, Království a Chroust. Z každé odložené hračky, loutky nebo hadříku udělá poklad, který toužíte mít doma.

radecka

Milan Hodek
šedá eminence divadla Anička a letadýlko. Majitel tiskárny a nakladatelství Paper Jam. Vytisknul a svázal všechny naše krásné knížečky, programy, kalendáře, bločky a plakáty. Miluje cestování a hlavně Vietnam. Má tam dokonce zaparkovanou motorku. Ale občas se mu stane, že se týden nehne od stroje...Všechny slečny zvena rande k sobě do tiskárny jako brigádnice.

martas

Martin Hybler
vystudoval pražskou HAMU obor skladba a dirigování. Věnuje se především komponování vážné hudby, ale rád si ujede i na tklivém mexickém cajdáku. S Aničkou se seznámili na cestě do Avignonu, kde na vyhlášeném festivalu strávili několik bujarých hudebně divadelních dnů. Pod černým smokingem a mexickým knírem bije granátové srdce turnovského rodáka.